Zapraszamy 10-11 lutego 2024 !!  

Organizator:

Poznaj wystawców Agro-Park 2023- firma FINO

Podziel się

Premiera LEXIS 3800

Firma FINO na lubelskim rynku istniej od ponad 30 lat. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia na swoim stoisku zaprezentują spryskiwacz LEXIS 3800, będzie to premierowy pokaz maszyny we wschodniej Polsce.

LEXIS 3800 to podstawowy model wśród zaczepianych opryskiwaczy KUHN, stworzony na potrzeby gospodarstw z produkcją roślinną i mieszaną. Wyposażony w zbiornik o pojemności  3800 l oraz belki polowe od 18 m do 28 m, spełnia wymagania każdego użytkownika.

Stabilny i zwrotny opryskiwacz

W opryskiwaczu LEXIS odległość od zaczepu do osi wynosi  4,30 m (3800 l), a jego wysokość 3,10 m (z belką 21 m), co czyni go bardzo kompaktową maszyną. Mniejsza długość opryskiwacza pozwala na wykonywanie ciasnych manewrów na końcu pola i zapewnia dokładniejsze podążanie za kołami ciągnika. W rezultacie jakość oprysku jest lepsza, a uszkodzenia upraw ograniczone. Mała odległość pomiędzy zaczepem a osią opryskiwacza ułatwia manewrowanie. System ułatwia wjeżdżanie na pole oraz wycofywanie w narożnikach.

Kształt zbiornika został tak zaprojektowany, aby belka polowa mogła schować się po złożeniu w obrys maszyny i ograniczyć wysokość transportową. Belki polowe MTA2 lub MEA2 są schowane w obrysie maszyny i nie kolidują z kabiną ciągnika. Mała wysokość opryskiwacza LEXIS zapewnia mu dużą stabilność na drodze. Przemieszczaj się po drogach i wjeżdżaj na pola w bezpieczny sposób.

Kompaktowa konstrukcja pozwala na sprawne poruszanie się po drogach i łatwe przechowywanie opryskiwacza.

Spryskiwacz LEXIS 3800 z rozłożonymi belkami polowymi

zaparkuje podczas Agro-Parku na terenie zewnętrznym Targów Lublin