Organizator:

AGRO-PARK już za nami!

Podziel się

Największe Targi Rolnicze we wschodniej części kraju odbyły się po raz 12. Ekspozycja tej edycji Targów była imponująca nie tylko pod względem jakości dostępnych maszyn i usług, ale także pod względem wielkości – zajęła 15 tysięcy metrów kwadratowych. Pojawiło się 170 wystawców i 26 029 zwiedzających!

W programie dwudniowego wydarzenia znalazło się uroczyste otwarcie z udziałem gości, konkurs na Produkt Roku oraz uroczyste wręczenie nagród podczas wieczoru branżowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również konferencja dotycząca ochrony upraw. Uroczyste otwarcie Targów obfitowało w gratulacje i podziękowania dla organizatorów, patronów i partnerów, którzy brali udział w tworzeniu wydarzenia. Na otwarciu byli obecni m.in Ryszard Zarudzki - Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda Lubelski, Sebastian Trojak – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego i Zygmunt Litwińczuk Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Każdy znalazł coś dla siebie

Targi Agro-Park odwiedziło ponad 26 tysięcy osób. Tłumnie przybyli zwiedzający mogli zobaczyć najnowsze maszyny dla rolnictwa, stoiska z nasionami, paszami, wyposażeniem budynków inwentarskich oraz stoiska ze środkami ochrony roślin i nawozami.  Nie zabrakło również produktów regionalnych – stoiska z lubelskimi przysmakami cieszyły się dużą popularnością. Targi Agro-Park są miejscem, gdzie rolnicy spotykają się, wymieniają poglądami i wiedzą, ale także miejscem w którym często rozpoczyna się modernizacja gospodarstwa. - Rolnicy inwestują w nowe technologie i kupują sprzęt na naszych targach. Wiele produktów zostało dziś sprzedanych, między innymi opryskiwacz samojezdny wart ponad milion złotych. – mówi Łukasz Rachubiński – Dyrektor wydarzenia ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- Na wydarzeniu z każdym rokiem prezentuje coraz więcej maszyn, urządzeń i usług dla rolników. W tym roku pojawiły się również firmy z zagranicy. Być może w kolejnych edycjach będzie trzeba zwiększyć powierzchnię wystawienniczą o namioty, ponieważ chętnych wystawców jest coraz więcej. – mówi Mirosław Maciej Wituch, Dyrektor Projektu ze strony Targów Lublin.

Produkt Roku 2019

Podczas Targów Rolniczych Agro-Park co roku organizowany jest konkurs branżowy. W XII edycji wydarzenia Komisja Konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach. Nagrodzono także najlepiej prezentujące się stoisko na targach.

W kategorii „Maszyny Uprawowe” Nagrodę Targową otrzymała firma WANICKI SERWIS SP. Z O.O. za opryskiwacz samojezdny John Deere R4040i. W kategorii „Maszyny dla hodowli” komisja przyznała wyróżnienie firmie KOBO P.H.U. Karol Bogusiewicz za traktor CASE MAXXUM 115 MULTICONTROLLER, producent CNH INDUSTRIAL oraz Nagrodę Targową dla firmy EUROMILK za rozrzutnik obornika  EUROMILK Bufallo RX 2000 HD, producent GAMA GROUP SZEPIETOWSCY SP. J. W kategorii „Nasiona, chemia rolnicza, narzędzia i usługi dla rolnictwa” zwyciężyła HODOWLA ROŚLIN STRZELCE SP. Z O.O. za odmianę pszenicy ozimej EUFORIA, natomiast wyróżnienie przyznane zostało firmie ROLMAX za finansowanie zakupu kombajnu „Prawdziwe 0%”, producent Rolmax we współpracy z CNH Capital. Za Formę Promocji Targowej nagrodę otrzymała firma PRONAR.

Zapraszamy za rok na XIII edycję Targów Rolniczych Agro-Park!